Czy Trump ma szansę na nominację Republikanów w 2024?

Senator Mitt Romney ocenił, że jeśli były prezydent Donald Trump będzie ponownie kandydował w 2024 roku, to prawdopodobnie wygra republikańską nominację.

Romney był wśród siedmiu republikańskich senatorów, którzy przyłączyli się do Demokratów głosujących za skazaniem Trumpa w jego drugim procesie o impeachment.

Senator, który głosował za skazaniem byłego prezydenta powiedział we wtorek, że Trump prawdopodobnie otrzymałby nominację z ramienia republikanów, jeśli zdecyduje się wystartować w wyborach prezydenckich w 2024 roku.

„Nie wiem, czy wystartuje w 2024 roku, ale jeśli to zrobi, jestem całkiem pewien, że wygra nominację” – powiedział Romney w wywiadzie dla New York Times.

 

Romney zauważył, że wiele może się wydarzyć do roku 2024, ale biorąc pod uwagę ostatnie sondaże i porównując pozycje Trumpa na tle innych potencjalnych kandydatów –„Trump wygra w cuglach”.

Ostatnie badanie Politico/Morning Consult wykazało, że 54 procent republikańskich wyborców poparłoby Trumpa w 2024 roku. Były prezydent na razie nie powiedział, czy zamierza ponownie kandydować, ale podobno to rozważa. Warto przypomnieć, że Trump przyrzekł w pożegnalnym przemówieniu, że ruch, który zapoczątkował „dopiero się zaczyna”.

Romney, który dość często ścierał się z Trumpem, zaznaczył, że nie będzie na niego głosował. „Nie głosowałem na niego w przeszłości i prawdopodobnie stanąłbym za kimś innym” – powiedział. Jest on jedynym republikańskim senatorem, który głosował za skazaniem Trumpa w obu jego procesach o impeachment.

Były prezydent ma wygłosić swoje pierwsze przemówienie od czasu odejścia z urzędu na konserwatywnej konferencji CPAC w ten weekend. Spekuluje się, że podczas wystąpienia ma zamiar ogłosić, że będzie ubiegał się o nominacje w roku 2024 – podał portal Axios, powołując się na swoje źródła.

AL

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię