Daty zamknięcia i otwarcia dróg w Parku Narodowym Yellowstone

W Parku Narodowym Yellowstone sezon zimowy dobiega końca. Jak co roku z zakończeniem sezon wiążą się pozamykane drogi dla podróżnych.

W ciągu najbliższego tygodnia większość dróg na terenie Yellowstone National Park zostanie zamknięta, w tym wjazdy od strony południowej, zachodniej i wschodniej, w celu rozpoczęcia usuwania śniegu.

Dokładne daty zamknięcia dróg to:

  • 7 marca – trasa od Norris do Madison oraz Norris do Canyon Village
  • 12 marca – trasa od Canyon Village do Fishing Bridge Junction
  • 15 marca – wejścia południowe, zachodnie i wschodnie oraz wszystkie pozostałe drogi.

Jedyną drogą otwartą przez cały rok jest trasa biegnąca od północnego wejścia do parku w miejscowości Gardiner w stanie Montana, przez Mammoth Hot Springs i Tower Junction do Cooke City w stanie Montana. Jednak zarządzający parkiem uczulają, że nawet ta trasa jest często okresowa zamykana ze względu na pogodę.

Zarządzający parkiem liczą, że już 21 kwietnia niektóre drogi Yellowstone zostaną ponownie otwarte dla podróżnych. Ale jak co roku wszystko zależy od Matki Natury. Jeśli Yellowstone nawiedzą kolejne burze śnieżne otwarcie dróg wewnątrz parku może się opóźnić.

 

Wstępne daty otwarcia dróg to:

  • 21 kwietnia – zachodni wjazd od strony Madison Junction, Mammoth Hot Springs do Old Faithful, Norris do Canyon Village
  • 5 maja – wschodni wjazd do Lake Village (przełęcz Sylvan), Canyon Village do Lake Village
  • 12 maja – południowy wjazd do West Thumb, Lake Village do West Thumb, West Thumb do Old Faithful (Craig Pass), Tower Junction do Tower Fall
  • 26 maja – Tower Fall do Canyon Junction (przełęcz Dunraven), autostrada Beartooth (US-212)

Jeśli planujesz podróż do Yellowstone w okresie zimowo – wiosenny zapisz się na alerty drogowe poprzez wysłanie SMSa o treści 82190 na numer 888-777. Cyfra 82190 to kod pocztowy Yellowstone National Park.

Najpiękniejsze miejsca, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię