Departament Stanu ostrzega o ryzyku antyamerykańskich ataków

Departament Stanu USA ostrzega o zwiększonym ryzyku antyamerykańskich ataków. Może do nich dojść po zabójstwie przez amerykańskie służby lidera Al-Kaidy Ajmana az-Zawahiriego.

 

„W związku ze śmiercią Ajmana az-Zawahiriego, zwolennicy Al Kaidy lub powiązanych z nią organizacji terrorystycznych mogą próbować zaatakować amerykańskie obiekty, personel i obywateli” – napisano w zaktualizowanym ostrzeżeniu.

Prezydent Joe Biden poinformował wczoraj, że w amerykańskim ataku w stolicy Afganistanu Kabulu został zabity przywódca Al-Kaidy Ajman az-Zawahiri. Amerykański prezydent zapewnił, że w ataku na Zawahirego – przeprowadzonym z użyciem drona – nikt inny nie doznał obrażeń. „Ta misja została precyzyjnie zaplanowana, a ryzyko obrażeń osób cywilnych zostało zminimalizowane” – podkreślił.

 

Amerykański prezydent przypomniał, że az-Zawahiri był jednym z najbliższych współpracowników Osamy bin Ladena i brał bezpośredni udział w organizacji zamachów terrorystycznych z 11 września. Za jego głowę USA wyznaczyły nagrodę w wysokości 25 milionów dolarów. Amerykański wywiad ustalił miejsce jego pobytu w tym roku, gdy przybył on do Kabulu.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię