Dodatkowe 3 tys. dolarów rocznie na dziecko?

W poniedziałek Demokraci mają przedstawić propozycję dodatkowej pomocy dla rodzin podczas pandemii koronawirusa. Przewiduje ona wypłaty pieniędzy na każde dziecko –  donosi Washington Post.

Nowa ustawa zakłada wypłaty w wysokości 3,6 tys. dolarów rocznie na dziecko do szóstego roku życia i 3 tys. dolarów na dziecko między szóstym a 17. rokiem życia.  Pieniądze dla rodzin mają być część pakietu przygotowanego przez administrację prezydenta Joe Bidena o wartości 1.9 biliona dolarów.

 

Wypłaty będą się stopniowo zmniejszać, począwszy od samotnych rodziców zarabiających rocznie 75 tys. dolarów i par zarabiających ponad 150 tys.rocznie  – przekazało CNN. Świadczenie  najprawdopodobniej byłoby wypłacane co miesiąc – 250  dol.miesięcznie dla dzieci w wieku od 6 do 17 lat i 300 dol. miesięcznie dla dzieci poniżej 6 roku życia.

Jeśli Kongres przyjmie ustawę, wypłaty rozpoczną się w lipcu i są zaplanowane przez rok, choć coraz częściej słychać głosy, że powinna zostać uchwalona na czas nieokreślony – podaje CNN.Demokraci uważają, że te pieniądze pomogą złagodzić obciążenia finansowe, podczas pandemii koronawirusa. Przewiduje się że Republikanie w Kongresie, wskazując na obciążenia dla budżetu, sprzeciwią się ustawie.

Jeśli projekt zostanie uchwalony, będzie to ogromna zmiana w polityce wewnętrznej USA. Warto zauważyć, że Stany Zjednoczone, w stosunku do swojego PKB wydają najmniej mniej na zasiłki dla dzieci niż każdy inny rozwinięty kraj na świecie. Program będzie kosztowny i według szacunków zwiększy deficyt federalny nawet o 120 miliardów dolarów. Ale może zmniejszyć ubóstwo dzieci w Stanach Zjednoczonych o ponad 50 procent – oceniają naukowcy z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku.

AL

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię