Donald Trump i jego rodzina pozwani. Czy będą musieli zapłacić 250 mln dolarów?

Prokurator Generalny Nowego Jorku wniosła pozew cywilny przeciwko Donaldowi Trumpowi, trójce jego dzieci i osobom z kierownictwa Trump Organization,  Informację  podała stacja CNN.

Pozew liczący 200 stron przedstawiła prokurator Letitia James, która stwierdziła, że pozwani byli zamieszani w trwające ponad dekadę oszustwo.

James domaga się 250 milionów dolarów i stałego zakazu pełnienia funkcji dyrektorskich w firmie zarejestrowanej w Nowym Jorku.

 

Poza ojcem rodziny, pozew dotyczy też jego dzieci – Donalda Trumpa Jr., Erica Trumpa oraz Ivanki Trump. Wymieniono w nim również osoby związane z firmą byłego prezydenta byłego dyrektora finansowego Allena Weisselberga i Jeffa McConney’a.

Jak podaje CNN James domaga się 250 milionów dolarów, które miały być pozyskane w nieuczciwych funduszach. Żąda też stałego zakazu pełnienia funkcji dyrektorskich w firmie zarejestrowanej w Nowym Jorku dla Donalda Trumpa i trójki jego dzieci wymienionych w pozwie. Dodatkowo James stara się o unieważnienie certyfikatu korporacyjnego Trump Organization, co mogłoby skutecznie zmusić firmę do zaprzestania działalności w Nowym Jorku.

 

Śledztwo przeciwko Trumpowi i jego rodzinie rozpoczęło się już w roku 2015. Wtedy osobisty prawnik byłego prezydenta USA,  Michael Cohen, zeznał przed Kongresem twierdząc, że Trump zawyżał wartość niektórych aktywów, aby uzyskać pożyczki i ubezpieczenia, zaniżając też wartość innych, by otrzymać korzyści finansowe.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię