Elon Musk najbogatszym człowiekiem świata. Chce stworzyć samowystarczalne miasto na Marsie

Amerykański biznesmen i multimiliarder Elon Musk stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek przekracza aktualnie 185 miliardów dolarów.

Właściciel takich koncernów jak Tesla oraz SpaceX zwiększył swoje finansowe zasoby po wzroście cen akcji firmy Tesla. Musk wyprzedził w rankingu najbogatszych ludzi na globie Jeffa Bezosa, który to utrzymywał pozycję lidera od 2017 roku.

 

Sam Elon Musk odniósł się do tej informacji we wpisie na swoim profilu społecznościowym: „Około połowa moich pieniędzy jest przeznaczona na pomoc w ochronie środowiska naturalnego, a druga połowa na stworzenie samowystarczalnego miasta na Marsie, by zapewnić ciągłość istnienia (wszystkich gatunków) w razie trafienia Ziemii przez meteor jak w czasach dinozaurów lub w przypadku wybuchu trzeciej wojny światowej i samozniszczenia ludzkości.”

Tesla zaliczyła gwałtowny wzrost wartości swoich akcji i po raz pierwszy, w środę, przekroczyła wartość rynkową 700 miliardów dolarów . Sprawia to, że w tej chwili koncern motoryzacyjny Tesla jest warty więcej niż Toyota, Volkswagen, Hyundai, General Motors oraz Ford razem wzięte

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię