Elon Musk rekrutuje zespół do opracowania rywala dla ChatGPT

Elon Musk, założyciel Tesla i SpaceX, planuje opracowanie nowego systemu sztucznej inteligencji, który będzie stanowić rywala dla popularnego modelu językowego ChatGPT. W tym celu szuka doświadczonych specjalistów, którzy pomogą mu zrealizować ten projekt.

ChatGPT to jedna z najnowocześniejszych platform do przetwarzania języka naturalnego, stworzona przez firmę OpenAI. System ten został opracowany w oparciu o sieć neuronową, która pozwala na tworzenie automatycznych odpowiedzi na zadane pytania oraz generowanie tekstu w języku naturalnym.

Jednakże Elon Musk chce stworzyć rywala dla ChatGPT, który będzie działał na zasadzie bardziej zdecentralizowanej sieci neuronowej. Musk jest zaniepokojony koncentracją władzy nad sztuczną inteligencją w rękach nielicznych dużych firm i chce stworzyć alternatywę, która pozwoli na bardziej demokratyczne wykorzystanie sztucznej inteligencji.

W związku z tym Elon Musk ogłosił rekrutację do zespołu, który zajmie się opracowaniem tego systemu. Poszukiwani są doświadczeni specjaliści w dziedzinie sztucznej inteligencji, którzy będą w stanie wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie w procesie tworzenia nowej platformy.

Nie ujawniono na razie szczegółów na temat projektu, ale wiadomo, że Elon Musk ma ambicję stworzenia systemu, który będzie miał szersze zastosowanie niż ChatGPT. Planuje on, że nowa platforma będzie wykorzystywana do automatycznego tłumaczenia języków, analizy danych, a nawet sterowania autonomicznymi pojazdami.

 

W każdym razie, rekrutacja do zespołu już się rozpoczęła, a Musk ma nadzieję, że uda mu się stworzyć system, który zrewolucjonizuje dziedzinę sztucznej inteligencji i pozwoli na bardziej równomierne rozpowszechnienie tej technologii.

Technologiczne zagrożenia w XXI wieku

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię