EPA zatwierdziła dwa skuteczne środki czystości do walki z Covid-19

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) zatwierdziła 2 produkty Lysol , jako skuteczne w zabijaniu SARS – COV-2 na  twardych i nieporowatych powierzchniach. 

Lysol Disinfectant Spray i Lysol Disinfectant Max Cover Mist spełniają kryteria EPA dotyczące zastosowania przeciwko SARS-CoV-2, a testy laboratoryjne wykazały, że produkty te zabiją wirusa w ciągu dwóch minut po zetknięciu się z powierzchnią.

Podczas gdy na liście środków dezynfekujących znajduje się ponad 420 produktów, które według EPA są na tyle silne, że mogą być skuteczne w walce z wirusami, produkty te są pierwszymi, które zostały przetestowane bezpośrednio do walki z koronawirusem i okazały się skuteczne.

Lysol obecnie testuje skuteczność innych środków dezynfekujących. EPA ogłosiła, że w najbliższych tygodniach zamierza zatwierdzić dodatkowe produkty.

„Higiena jest zarówno podstawą zdrowia, jak i  jest niezbędna w zapobieganiu rozprzestrzeniania się zarazków chorobotwórczych”, powiedział Rahul Kadyan z firmy  Lysol, RB. „EPA uznało, że stosowanie Lysol Disinfectant Spray może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19 na twardych, nieporowatych powierzchniach”

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom  (CDC ) zaleca, aby przed użyciem tego typu produktów zawsze czytać uważnie instrukcję, a podczas sprzątania i czyszczenia powierzchni należy nosić rękawiczki. Nie powinno się tez mieszcząc środków czystości.

AL

źródło:CNN, ABC News

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię