Fundusze z podatków zostaną wykorzystane na pomoc prawną dla nielegalnych imigrantów

Lewicowa grupa, Vera Institute of Justice, uzyskała kontrakt sfinansowany przez podatników o wartości 158 milionów dolarów, aby pomóc nielegalnym imigrantom uniknąć deportacji. Kontrakt został przyznany przez Departament Zdrowia i Opieki Społecznej (HHS).

Vera Institute of Justice, która postrzega organy egzekwowania prawa imigracyjnego jako „zagrożenie” dla swobód obywatelskich, planuje wydać uzyskane pieniądze na pomoc dla nieletnich, którzy zostali przemyceni do USA bez opieki rodziców uniknąć deportacji. Ta non-profit organizacja z siedzibą w Nowym Jorku również popiera defundowanie policji.

W większości budżet Vera Institute of Justice pochodzi z dotacji rządowych. Z rozliczeń podatkowych grupy wynika, że między 1 lipca 2019 roku a 30 czerwca 2020 roku prawie 137 milionów USD ze 174 milionów USD przychodów grupy pochodziło z dotacji rządowych. 158 milionów dolarów, które Vera otrzymała to kolejna dotacja rządowa z pieniędzy amerykańskich podatników.

 

Z dokumentów rządowych wynika, że HHS do tej pory przekazało, przeszło 2 miliardy dolarów na jak to określają „ inicjatywy zdrowotne”.

Rzecznik Vera Institute of Justice twierdzi, że każdego roku „przeciwko tysiącom dzieci imigrantów toczą się postępowania sądowe, w których prokuratorzy rządowi próbują je deportować. Jedyną szansą tych dzieci na pozostanie w USA jest udowodnienie, że mają prawo do pozostania w Stanach Zjednoczonych”. Według Vera dzieci te zazwyczaj nie mają prawnej reprezentacji i „stają samotnie w obliczu tych postępowań imigracyjnych”. Rzecznik wyjaśniła, że kontrakt został przyznany na „świadczenie usług prawnych oraz, w niektórych przypadkach, reprezentację prawną dla dzieci w postępowaniu deportacyjnym”. Dodała, że ​​„znacząca większość funduszy federalnych”, które otrzymują, jest podzlecana dostawcom usług prawnych w całym kraju, którzy świadczą usługi w placówkach HHS i sądach imigracyjnych.

Vera Institute of Justice podaje na swojej stronie internetowej, że ich misją jest „zapewnienie, że każda osoba, której grozi deportacja, otrzyma reprezentację prawną niezależnie od historii w systemie prawa karnego”. W oświadczeniu dodają, że nie obchodzi ich żadna inna historia imigrantów, których bronią. Według Vera bez względu na to, czy nielegalny imigrant został oskarżony czy skazany za morderstwo, gwałt czy inne przestępstwa należy mu się prawna reprezentacja.

Prawnicy z Instytutu Prawa Reformy Imigracyjnej (Immigration Reform Law Institute) wyjaśniają, że rząd nie jest zobowiązany do zapewnienia osobom fizycznym adwokata opłacanego przez podatników, bo kwestie imigracyjne i deportacyjne są sprawami cywilnymi. A jednak rząd co roku przeznacza miliony dolarów z podatków na te kwestie.

Rząd federalny finansuje takie inicjatywy od połowy 2000 roku. Jak wynika z przeglądu danych USASpending, ostatnia umowa z Vera jest umową o najwyższej wartości jaką organizacja otrzymała w okresie jednego roku.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię