Gubernator Illinois znosi obowiązek noszenia maseczek? A to niespodzianka!

Wszystko wygląda na to, że gubernator J.B. Pritzker przedstawi plan stopniowego wycofania mandatu dotyczącego noszenia masek wewnątrz budynków.

W tym samym czasie, w którym Pritzker wycofuje obowiązek noszenia maseczek dla ogółu społeczeństwa, urzędnicy stanowi kontynuują walkę prawną o utrzymanie masek w szkołach, co według demokratycznego gubernatora, stanowi inne ciągłe wyzwanie w pandemii.

„Jesteśmy bardzo blisko zniesienia masek”, powiedział Pritzker na konferencji prasowej w Springfield. „Wyzwanie w szkołach… polega na tym, że dosłownie tysiące osób wchodzi w interakcję w szkole w ciągu jednego dnia w jednym miejscu”.

„Musimy bardzo uważać na to, w jaki sposób znosimy nakazy, a także upewniać się, że szkoły robią to, co jest jest słuszne i odpowiedzialne – że władze szkół będą nadal miały dostęp do testów, że będą wiedziały kiedy ponownie wydać zarządzenie o noszeniu masek i tak dalej – powiedział Pritzker.

 

 

Szczegóły planu wycofania nakazu noszenia maseczek jak na razie nie są znane. Pritzker nie przedstawił we wtorek żadnych konkretnych wytycznych.

Demokratyczni gubernatorzy w Kalifornii, Connecticut, Delaware, New Jersey i Oregonie również ogłosili w tym tygodniu plany złagodzenia obowiązku noszenia maseczek. Dołączają w ten sposób do szeregów wielu stanów pod dowództwem republikanów, które od miesięcy łamią wytyczne dotyczące masek ustalone zeszłego lata przez amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

 

 

Eksperci kładą większy nacisk na hospitalizacje z powodu COVID niż na liczbę przypadków po fali Omicron, urzędnicy czują się „znacznie bardziej komfortowo” w łagodzeniu ograniczeń, powiedział Pritzker.

Obecna średnia siedmiodniowa dzienna liczba zachorowań w Illinois, wynosząca 6815, spadła do mniej niż jednej piątej wartości sprzed miesiąca. W poniedzałkowy wieczór, szpitale w całym stanie leczyły 2634 pacjentów z COVID, co stanowi najmniejszą liczbę od 2 grudnia. Wirus nadal jest powodem śmierci 76 osób dziennie w całym stanie, ale wskaźnik ten spadł o 42% od połowy stycznia.

Posłuchaj naszych Podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię