Horror w Wisconsin: Otruła swoją koleżankę kroplami do oczu

37-letnia Jessy Kurczewski została oskarżona o morderstwo. Według śledczych kobieta o polsko brzmiącym nazwisku miała otruć przyjaciółkę kroplami do oczu. 37-latce postawiono także dwa inne zarzuty.

Sprawa ciągnie się od 2018 roku. Wtedy Kurczewski powiadomiła policję, że jej przyjaciółka z miejscowości Pewaukee przestała odychać. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze odkryli, że w pobliżu ciała zmarłej kobiety znajdują się opakowania po lekach.

Kurczewski sugrowała, że jej przyjaciółka mogła popełnić samobójstwo. Wszystkie ślady wskazywały na to, że kobieta przedawkowała leki. Podczas badań toksykologicznych w ciele zmarłej wykryto śmiertelną dawkę tetryloziny, związku chemicznego, który jest głównym składnikiem kropli do oczu i nosa.

Spożywanie substancji jest śmiertelnie niebezpieczne. W toku śledztwa Kurczewski zeznała, że podała przyjaciółce do picia buteleczkę wypełnioną sześcioma opakowaniami kropli do oczu Visine. Kobieta zeznała ponadto, że nie sądziła, że to zabije jej przyjaciółkę ponieważ ta „miała to pić od dawna” – donosi NBC.

Jessy Kurczewski miała dopuścić się także oszustwa na kwotę ponad 290 tys. dolarów. Kurczewski przy użyciu fałszywych czeków miała przelać sobie ponad 130 tys. dolarów z konta koleżanki.

AL

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię