IRS wstrzymuje wprowadzenie zmian do składek wyrównawczych kont emerytalnych

irs usa

Internal Revenue Service (IRS) ogłosił wstrzymanie wprowadzenia zmian do tak zwanych składek wyrównawczych dla osób o wysokich dochodach przez kolejne dwa lata. Nowy administracyjny okres przejściowy będzie obowiązywał do 2026 roku.

W ramach ustawy Secure 2.0, która została uchwalona przez Kongres w grudniu 2022 roku i miała zacząć obowiązywać od 2024 roku, składki uzupełniające wpłacane na konta emerytalne przez osoby o wysokich dochodach miały być traktowane przez Urząd Skarbowy jako składki Roth po opodatkowaniu.  Oznacza to, że osoby te nie otrzymałyby takiej samej ulgi podatkowej jak od reszty składek.

Po wejściu w życie, prawo to będzie obowiązywać osoby, które zarobiły u jednego pracodawcy ponad 145 000 dolarów, oraz do wpłat uzupełniających do planów emerytalnych 401(k), 403(b) i 457(b).

 

W oświadczeniu, przedstawiciele IRS napisali, że „Administracyjnych okres przejściowy pomoże podatnikom płynnie przejść do nowego wymogu nadrobienia zaległości Roth i ma na celu ułatwienie uporządkowanego przejścia w celu osiągnięcia zgodności z tym wymogiem.”.

konta ira

W lipcu około 200 organizacji finansowych i firm wystosowało list do Kongresu, prosząc o więcej czasu na wdrożenie zmian 401(k). Diann Howland, wiceprezes ds. legislacyjnych Amerykańskiej Rady ds. Świadczeń, w oświadczeniu napisała, że wiele firm jest zadowolonych z odroczenia wprowadzenia Secure 2.0; „Bez tego dodatkowego okresu na dostosowanie się ogromna liczba planów i pracodawców nie byłaby w stanie spełnić nowego wymogu i prawdopodobnie musieliby zawiesić dodatkowe składki emerytalne”.

Urzędnicy IRS i Departamentu Skarbu dodają, że planują wydanie dalszych wytycznych, które mają pomóc podatnikom w „zrozumieniu aspektów ustawy Secure 2.0″.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej IRS https://www.irs.gov/newsroom/irs-announces-administrative-transition-period-for-new-roth-catch-up-requirement-catch-up-contributions-still-permitted-after-2023

Jak unikać pułapek kredytowych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię