Joe Biden – Rosja złamała kartę ONZ

Joe Biden

Prezydent USA Joe Biden oskarżył Rosję o złamanie karty ONZ.

W przemówieniu podczas dorocznej debaty w Organizacji Narodów Zjednoczonych Biden powiedział, że Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę mimo, i że nie została do tego sprowokowana.

Joe Biden mówił w siedzibie ONZ na Manhattanie, że działania Rosji na Ukrainie są skandaliczne. “Stały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ dokonał inwazji na swojego sąsiada i próbował wymazać niepodległe państwo z mapy świata. Rosja bezwstydnie złamała podstawowe zapisy Karty ONZ” – mówił.

 

Amerykański prezydent oskarżył także Władimira Putina o nieodpowiedzialność. Odniósł się w ten sposób do kolejnych gróźb użycia broni jądrowej. Joe Biden mówił, że wspólnota międzynarodowa nie może pozwolić na takie łamanie prawa międzynarodowego, jakiego dokonuje Rosja na Ukrainie.

Amerykański przywódca kolejny raz zapewnił, że Stany Zjednoczone będą wspierać Ukrainę tak długo, jak będzie to konieczne.
Wcześniej rosyjskie władze ogłosiły częściową mobilizację rezerwistów. Do armii ma być powołanych nawet 300 tysięcy osób. Według liderów krajów Zachodu, to znak, że rosyjska inwazja na Ukrainie okazuje się coraz większą porażką.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię