Kamala Harris ostrzega Rosję

Foto: YouTube

Wiceprezydent USA Kamala Harris ostrzegła Moskwę przed konsekwencjami inwazji na Ukrainę. Harris oświadczyła, że naruszenie suwerenności Ukrainy spotka się z błyskawiczną i zdecydowaną reakcją Zachodu.

W wywiadzie dla telewizji NBC Kamala Harris została zapytana o sugestię prezydenta Joe Bidena, że drobna agresja Rosji wobec Ukrainy może spotkać się z łagodniejszą reakcją Zachodu niż inwazja na pełną skalę.

Wiceprezydent USA powiedziała, że każdy atak na Ukrainę spotka się ze zdecydowaną odpowiedzią. „Jeśli Putin podejmie agresywne działania jesteśmy przygotowani, by zapłacił za to bardzo wysoką cenę, kropka” – powiedziała Harris.

Zapytana jak rozumie sformułowanie „agresywne działania” wiceprezydent USA wyjaśniła: „Pozbawienie lub naruszenie suwerenności lub integralności terytorialnej Ukrainy zostanie uznane za agresywne działanie i spowoduje poważne konsekwencje”.

 

Po wczorajszej konferencji Joe Bidena rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że prezydent USA jasno powiedział prezydentowi Rosji, że wkroczenie jakichkolwiek rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy będzie stanowić wznowienie inwazji i spotka się z błyskawiczną, dotkliwą i solidarną odpowiedzią USA i sojuszników.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię