Kosmiczna wycena! Ile jest warta firma Apple?

Chyba nikomu z nas nie trzeba przedstawiać firmy Apple. Ogromna ilość osób ma pod ręką gadżety z popularnym nadgryzionym jabłkiem. Okazuje się, że wartość znanej wszystkim firmy jest dziś gigantyczna, a sprzedaż rośnie błyskawicznie. Firma naprawdę ma się czym pochwalić!

Rekordowa wycena Apple

Gdy w zeszłym tygodniu zamknięte zostały rynki, na których notowane są zachodnie spółki, wycena Apple przerosła oczekiwania każdego! Rekordowa wycena wynosiła aż 2,307 biliona dolarów. Po porównaniu do podobnych spółek okazało się, że łączna wartość konkurencji wynosiła 2,306 biliona dolarów. Apple było w tamtym momencie warte więcej niż trzej konkurencyjni giganci razem wzięci. Ostatecznie doszło do spadku, jednak spółka z Kalifornii nadal jest warta bardzo dużo i ma powody do radości i świętowania.

Wartość Apple po korekcie

Po dokonaniu korekty okazało się, że spółka warta jest 2,21 biliona dolarów, co nadal klasyfikuje ją w rankingach bardzo wysoko. Takie delikatne zawirowanie związane z wyceną to efekt przedstawienia przez firmę doskonałych wyników finansowych z 3. kwartału bieżącego roku. W raporcie można przeczytać, że Apple odnotowało przychody na poziomie 90 miliardów dolarów, co daje aż o 8% większą kwotę, niż tym samym okresie roku 2021. Największą sprzedażą cieszyły się iPhone’y, a na drugim miejscy były usługi.

Jak widać dla Apple nie są straszne nawet spadki zainteresowania smartfonami. Nawet w tak trudnej sytuacji, firma radzi sobie rewelacyjnie, wypracowując naprawdę dużą sprzedaż i ciesząc się wysokimi zyskami, których inne przedsiębiorstwa mogą tylko pozazdrościć.

Jak zablokować osoby w Apple Find My, Apple Music i Apple Fitness?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię