Loteria wizowa DV-2022 – jak sprawdzić czy wylosowano nasze nazwisko, a jeśli tak, to co dalej?

Esta visa

8 Maja 2021 opublikowano listę nazwisk, które zostały wylosowane w loterii wizowej DV-2022. Należy pamiętać, że jedyną formą sprawdzenia, czy nasze nazwisko znajduje się na liście szczęśliwców jest internet. Jednym słowem, jeśli czekasz na e-mail, list lub telefon z Ambasady to czekasz na próżno.

Co będzie potrzebne do sprawdzenia wygranej.

Do sprawdzenia będzie potrzebny numer potwierdzenia. To numer który otrzymaliśmy po prawidłowym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie możemy znaleźć tego numeru, trzeba kliknąć TUTAJ  i wypełnić puste miejsca następującymi danymi:

1. Zaznaczamy 2022
2. Nazwisko,
Imię
Drugie imię
3. Data urodzenia Miesiąc/Dzień/Rok
4. Adres e-mailowy
5. Trzeba wpisać w puste pole kombinację cyfr i numerów z obrazka – Klikamy „submit”

Jeśli mamy numer potwierdzenia i chcemy sprawdzić wynik, klikamy TUTAJ

W następnej kolejności klikamy CONTINUE i przechodzimy TUTAJ

Wyświetli nam się formularz:

Uzupełniamy pola:

  • Confirmation Number – wpisujemy nasz numer potwierdzenia (np: 2022XV2ADCM433)
  • Last Name – nazwisko (tak jak wpisaliśmy na formularzu)
  • Year of Birth – rok urodzenia (np. 1980)
  • Przepisujemy kod z obrazka

W tym momencie otrzymamy informację o tym, czy zostaliśmy wylosowani.

Jeżeli podaliśmy złe dane formularz zawsze wyświetli informację, że nie zgadzają się wpisywane dane z tym co wpisywaliśmy we wniosku.

Jeśli nie wygrałeś

Jeśli nie zostałeś wylosowany wyświetli się następująca informacja:

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED…

Jeśli wygrałeś pojawi się następujący komunikat:

You have been randomly selected for further processing in the Diversity Immigrant Visa Program for the fiscal year…

Poniżej tej informacji będzie znajdował się twój numer CN. Zachowaj go – będzie Ci potrzebny

Wygrana w loterii wizowej – co dalej?

Szczegółowe instrukcje dotyczące tego, co trzeba zrobić w przypadku wygranej, znajdują się na stronie TUTAJ. Część z nich wyświetli się po wpisaniu na TEJ STRONIE wspomnianego numeru potwierdzenia CN , nazwiska i roku urodzenia.

Uwaga: wylosowanie twojego zgłoszenia w loterii wizowej nie oznacza, że masz już  zieloną kartę! Przechodzisz tylko do kolejnego etapu, a mianowicie ubiegania się o wizę imigracyjną w trybie przyspieszonym.

Warto wiedzieć, że w loterii wizowej wylosowanych zostaje tak naprawdę ok. 110 tys. zgłoszeń, więc około dwa razy więcej, niż ostatecznie zostanie przyznanych zielonych kart. Jak można się spodziewać, nie wszyscy aplikanci spełniają wymogi amerykańskiego prawa imigracyjnego.

„Wygrani” muszą po pierwsze złożyć wniosek o wizę imigracyjną, wypełniając i przesyłając formularz DS-260 za pośrednictwem strony https://ceac.state.gov/IV. Potrzebny jest do tego numer CN (bez zer po literach EU), który otrzymuje się wraz z informacją o wylosowaniu, i data urodzenia w formacie YYYYMMDD (czyli np. 19750712 dla osoby urodzonej 12 lipca 1975 r.). Formularz musi być wypełniony się w imieniu aplikanta oraz jego najbliższej rodziny.

Kolejny ważny punkt to rozmowa z konsulem USA. Jej termin zależy od tego, jak szybko złożysz wniosek, ale też od tego, jak wysoki jest przyznany ci numer CN. Informację o tym, na kiedy ów termin wyznaczono, otrzymasz na adres e-mail podany w zgłoszeniu loteryjnym.

Osoby, które nie miały szczęścia w losowaniu, mogą wyjechać do USA w celach turystycznych wypełniając ESTA, która jest ważna przez 2 lata

Powodzenia!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię