Luksusowy wypoczynek w chmurach. Latający hotel, który nigdy nie musi lądować

Nowy pomysł na wypoczynek to futurystyczna hybryda samolotu i hotelu. To taki cruise w chmurach. Latający hotel posiada siłownię, basen, restauracje, centrum handlowe, sale kinowe, teatr, mini szpital, i może pomieści 5000 pasażerów.

A co najciekawsze, został tak zaprojektowany, że nigdy nie musi lądować. Goście transportowani są do hotelu elektrycznymi samolotami i prywatnymi odrzutowcami do latającego hotelu.

Samolot nazwany Sky Cruise, oryginalnie wymyślony przez Tony Holmsten, został zaprojektowany przez Hashem Al-Ghaili. W wywiadzie dla Souh West News, Al-Ghaili powiedział, że szukał modelu 3D przedstawiającego futurystyczny projekt samolotu: „Szukając modelu, natknąłem się na model 3D autorstwa Alexandra Tujicova. Opiera się na wcześniejszym projekcie stworzonym kilka lat temu przez Tony’ego Holmstena. Kupiłem model 3D i postanowiłem go animować. Napisałem scenariusz i zmontowałem wideo, aby pokazać, jak może wyglądać w prawdziwym życiu”.

Al-Ghaili dodaje, że Sky Cruise będzie w pełni autonomiczny, będzie napędzany 20 silnikami elektrycznymi i będzie mógł utrzymywać się w powietrzu bez lądowania przez lata. W 4,5 minutowym wideo, twórca pokazuje animowaną wersję latającego cruise ze wszystkimi luksusami dostępnymi dla pasażerów.

Hashem twierdzi, że samolot może być dostępny do podniebnych podbojów najpóźniej do 2040 roku. „Wszystko, czego potrzebujemy, to wystarczająca ilość energii do startu. Dlatego energia jądrowa była częścią projektu. Uważam, że to kwestia czasu, zanim potężne reaktory jądrowe staną się wystarczająco małe, aby zmieścić się w środku samolot tej wielkości,” powiedział Hashem w wywiadzie dla Interesting Engineering. Dodając, że według niego „obecne doświadczenie latania stało się męczące i przestarzałe. Nadszedł czas na nowe innowacje, które sprawią, że nasze wrażenia z lotu będą bardziej komfortowe.”

ZJ

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię