Nie żyje Sean Connery. Aktor miał 90 lat

Nie żyje szkocki aktor Sean Connery. Jedną z najbardziej znanych ról był James Bond. W rolę agenta 007 wcielił się siedmiokrotnie: „Doktor No”, „Pozdrowienia z Rosji”, „Goldinfger”, „Operacja Piorun”, „Żyje się tylko dwa razy”, „Diamenty są wieczne” i „Nigdy nie mów nigdy”.

Do najbardziej znanych filmów w których wystąpił należą również: „Imię Róży”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Indiana Jones i ostatnia krucjata”, „Twierdza”, „Robin Hood: Książę złodziei”, „Nietykalni”. Właśnie za rolę w tym filmie, gdzie zagrał postać irlandzkiego gliniarza „Jima Malone’a, aktor otrzymał w 1988 roku Oscara. Jego kariera aktorska trwała dziesiątki lat, a wśród wielu nagród, które otrzymał znalazły się również dwie nagrody BAFTA i trzy Złote Globy.

Aktor urodził się 25 sierpnia 1930 roku w Edynburgu. Gdy z powodu kłopotów z układem pokarmowym musiał porzucić plany kariery w marynarce wojennej, zgłosił się do musicalu „South Pacific”, w którym dostał niewielką rolę. Ścieżkę zawodową związał z telewizją, gdzie grał w wielu spektaklach. Zapamiętano go z roli boksera w „Requiem for a Heavyweight”.

5 lipca 2000 roku, z rąk brytyjskiej królowej Elżbiety, Sean Connery II otrzymał tytuł szlachecki. Aktor miał 90 lat.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię