Nowy Jork – prezydent Duda spotkał się z przedstawicielami Polonii

Fot. Facebook @prezydentpl Jakub Szymczuk/KPRP

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w Nowym Jorku z przedstawicielami amerykańskiej Polonii. Był to ostatni punkt wizyty polskiego prezydenta w USA.

W pierwotnych planach wizyty w Nowym Jorku Andrzej Duda miał spotkać się z Polonią w miniony poniedziałek. Plany zmieniły się jednak, gdy okazało się, że tego dnia organizowany jest pogrzeb zmarłej brytyjskiej królowej Elżbiety II, a Andrzej Duda będzie w Londynie reprezentował Polskę.

 

To spowodowało, że w trakcie wizyty w Nowym Jorku prezydent spotkał się jedynie w wąskim gronie z przedstawicielami Polonii. “Rozmawialiśmy o tym, jaka jest obecna sytuacja Polaków. Umawialiśmy się na szersze spotkanie z rodakami, które obiecałem, że będzie miało miejsce, nawet jeśli będzie oznaczało to konieczność specjalnego przyjazdu, bo takiego spotkania społeczność polska tutaj oczekuje” – mówił w Nowym Jorku Andrzej Duda.

Polski prezydent rozmawiał też z przedstawicielami wpływowego amerykańskiego think-tanku Council on Foreign Relations. Tematem tego spotkania była wojna na Ukrainie.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię