Nowy Turystyczny Raj na mapie wycieczkowej bogatych Rosjan

Wybuch wojny na Ukrainie oraz sankcje nałożone na Rosję jako agresora, sprawiły, że w niektórych krajach zaczęła upadać branża turystyczna.

Państwa takie jak Egipt, Turcja, Włochy czy Hiszpania zaczęły mieć poważne problemy, ponieważ całą bazę turystyczną opierały na bogatych Rosjanach. W tym samym czasie zdesperowani Rosjanie zaczęli szukać nowych państw, w których mogliby wypocząć. Ich wybór coraz częściej pada na Katar.

Co wiemy o Katarze?

Katar to państwo położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, nad Zatoką Perską. Stolicą tego kraju jest Doha. Katar to państwo, które jest mało znane turystom. Jest bardzo bogatym krajem, dzięki temu, ze ma olbrzymie złoża ropy i gazu ziemnego. W Katarze bardzo surowo przestrzegane są zasady i przepisy prawa. Do głównych atrakcji turystycznych należą jaskinie i bezludne plaże, a także sztucznie usypana wyspa w kształcie banana, która zawiera luksusowe SPA, pola golfowe i korty tenisowe. Nie ma tu natomiast żadnego ruchu kołowego.

Dlaczego Katar jest atrakcyjny dla turystów z Rosji?

Bogaci Rosjanie cenią sobie przede wszystkim to, że kraj ten jest nowością dla nich, a co z tym związane jest tajemniczy i pełen ciekawostek. Poza tym w Katarze ceny wakacji pozytywnie wpływają na popyt. Sprawia to, że chociaż usługi i hotele są na bardzo wysokim poziomie, ich koszt jest i tak mniejszy niż w innych, pobliskich państwach.

Katar to jedno z niewielu w tej chwili państw na świecie, gdzie rosyjscy turyści są mile widziani. Pełno ich wylegujących się na rajskich plażach z lazurową wodą, robiących zakupy w markowych butikach, czy korzystających z uroków luksusowych hoteli. W państwie tym mogą się czuć bezpieczni i nikt nie traktuje ich jak niechcianych intruzów. Traktuje się ich tu z szacunkiem, ponieważ zostawiają tu naprawdę sporo pieniędzy i często wracaja do sprawdzonych miejsc.

Plany wyjazdowe – ubezpieczenia na wakacje

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię