Ostatnie zdjęcia królowej były niepokojące

8 września 2022 świat zaskoczyła informacja o śmierci Królowej Elżbiety II. Była to najdłużej panująca monarchini w historii Wielkiej Brytanii. Dożyła 96 lat. Dwa dni przed śmiercią zdołała powitać nową premier tego kraju, Liz Truss a media z całego świata śledziły ich spotkanie.

Zdjęcia, które zrobiono podczas wizyty nowej premier są jednocześnie ostatnimi zdjęciami Elżbiety II jakie trafiły do opinii publicznej. Po ich opublikowaniu cały świat spekulował na temat gwałtownei pogarszającego się stanu zdrowia królowej.

Bardziej bystre osoby zauważyły, że na dłoniach królowej można było zauważyć czerwone plamy, świadczące o słabym krążeniu. Monarchini była mocno zgarbiona, i od jakiegoś czasu poruszała się przy pomocy laski.

W ostatnich miesiącach przed śmiercią ograniczone były ilości spotkań i wizyt. Jej stan zdrowia uległ pogorszeniu w tym roku, po przebyciu koronawirusa. Do ostatnich dni w nienagannej fryzurze i z uśmiechem na twarzy dopełniała swoich obowiązków.

 

Dla wielu Brytyjczyków to koniec pewnej epoki i wielki smutek związany z tym wydarzeniem. Jej obowiązki przejął 73 letni syn, Karol. Jest to najstarszy koronowany w dziejach brytyjskiej historii. Królowa Elżbieta zdążyła tuż przed śmiercią zmienić tytuł jego żony Camilii, tak aby po jej śmierci mogła cieszyć się królewskimi przywilejami. W kolejce do tronu jest książę William.

To zdecydowanie trudny czas dla Brytyjskiej rodziny królewskiej. I choć wszyscy wiemy doskonale, że zmiany są nieodłączną częścią życia, śmierć królowej Elżbiety II kończy bardzo ważny etap w dziejach świata.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię