Park Narodowy Dry Tortugas zamknięty z powodu najazdu migrantów

National Park Service ogłosił zamknięcie parku dla zwiedzających z powodu najazdu nielegalnych migrantów z Kuby.

Przedstawiciele parku w oświadczeniu napisali: „2 stycznia o godzinie 8 rano Park Narodowy Dry Tortugas tymczasowo zamknie publiczny dostęp, podczas gdy organy ścigania i personel medyczny oceniają, zapewniają opiekę i skoordynują transport do Key West dla około 300 migrantów, którzy przybyli do parku w ciągu ostatnich kilku dni. Zamknięcie, które ma potrwać kilka dni, jest konieczne ze względu na bezpieczeństwo gości i personelu oraz ze względu na zasoby i przestrzeń potrzebną do obsługi migrantów. Usługi promowe i wodnosamoloty obsługiwane w ramach koncesji są tymczasowo zawieszone.”

Służby parku zapewnią podstawowe potrzeby migrantom dla czasu przybycia Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W oświadczeniu Homeland Security, kontradmirał Brendan C. McPherson, dyrektor Homeland Security Task Force – Southeast, napisał, że grupa zadaniowa jest świadoma „wielokrotnych lądowań migrantów w parku”. McPherson dodał, że migranci zostaną usunięci z parku oraz zostanie im zapewniona „żywność, woda i podstawowa pierwsza pomoc przed przekazaniem ich agentom federalnym organów ścigania z Keys w celu ustalenia ich statusu prawnego do pozostania w Stanach Zjednoczonych lub  usunięcia i repatriacji do kraju pochodzenia”.

Podobnie jak inne miejsca na Florydzie, Dry Tortugas odnotował wzrastającą liczbę przybywających do USA nielegalnych migrantów z Kuby.

Park Narodowy Dry Tortugas, położony około 100 mil od Kuby, składa się z siedmiu wysepek, do których zwiedzający mogą dotrzeć łodziami lub hydroplanami.

ZJ

Floryda – fakty i ciekawostki na temat Sunshine State

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię