Październikowe premiery w Netflix

Z Netfliksem jesień na pewno nie będzie nudna. W październiku na platformie czeka wiele nowości, które idealnie sprawdzą się w chłodne wieczory przed telewizorem. Sprawdźcie, co warto obejrzeć w tym miesiącu.

1. Wielka woda – 5 października

Pamiętacie powódź stulecia, która dosięgła jedno z najpiękniejszych miast Polski. To właśnie o tych wydarzeniach jest najnowszy serial Netflixa – „Wielka woda”. Do Wrocławia zbliża się wielka fala powodziowa. Władze miasta ściagają więc do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Walka z powodzią staje się dramatyczna i wkrótce władze miasta muszą podjąć dramatyczne decyzje, które na zawsze zmienią życie mieszkańców.

2. Drużyna odkupienia – 7 października

Po szokującej porażce na Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 roku amerykańska drużyna ponownie walczy o medal w Pekinie. Dokument przedstawia nieznane dotąd nagrania olimpijskie oraz materiały za kulis. Dotyczą one tajników budowania drużyny oraz zawierają wywiady ze sportowcami i trenerami, takimi jak Dwyane Wade, LeBron James i Mike „Coach K” Krzyzewski. Dzięki temu stajemy się świadkami ustanowienia nowych standardów w amerykańskiej koszykówce.

 

3. Obserwator – 13 października

Małżeństwo wprowadza się do wymarzonego domu, gdzie zaczyna otrzymywać listy z pogróżkami od kogoś, kto zwie siebie „Obserwatorem”. Jednak to dopiero początek! Wkrótce na jaw zaczynają wychodzić mroczne sekrety okolicznych mieszkańców. Ten serial Netflixa oparty jest na prawdziwych wydarzeniach.

4. Notre Dame – 19 października

W kwietniu 2019 roku mieszkańcy Paryża i całego świata przeżyli szok. Najsłynniejsza katedra na świecie stanęła w płomieniach. Akcja nowego serialu Netflixa rozgrywa się właśnie tej nocy, gdy płonęła Notre Dame. Gdy strażacy walczyli z płomieniami, mieszkańcy Paryża również usiłowali ugasić swoje własne pożary.

5. Na zachodzie bez zmian – 28 października

„Na zachodzie bez zmian” to porywająca historia powieści Ericha Marii Remarque’a pod tym samym tytułem. Młody niemiecki żołnierz przebywa na froncie zachodnim podczas I wojny światowej. Wkrótce on i jego towarzysze mogą się przekonać jak początkowa euforia wojny przemienia się w desperację i strach.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię