Pełnia Koźlego Księżyca – lipcowe zamieszanie

Wyjątkowo silna pełnia potrafi namieszać w życiu już na długo przed swoim pojawieniem się na niebie. Nie inaczej jest też z lipcową, zwaną Koźlim Księżycem.

Czas jej dojrzewania potrafi nie tylko spędzić sen z powiek – dosłownie, ale także ujawnić to co ukryte, a co powinno stać się jawne. Bywa to bardzo nieprzyjemne. Na wierzch wychodzą brudne sprawki, kłamstwa i manipulacje, które wcześniej pozostawały niezauważone. Nie należy się tym zjawiskiem zamartwiać. Raczej traktować je jak wypalenie guza, który podstępnie wzrastał powodując wcześniej nieokreślone dolegliwości.

Lipcowa superpełnia swoją nazwę – Koźlego Księżyca, wzięła od Indian, którzy uważnie obserwując otaczającą przyrodę, nazywali pełnie od zjawisk zachodzących w świecie zwierząt. W lipcu kozły, samce saren zaczynają cieszyć się odrastającym porożem. Pierwsze, pokryte jeszcze scypułem parostki pojawiają się na głowach męskiej części sarniej populacji. Jednak Koźli Księżyc wyjątkowy jest też z innych powodów.

 

W środku lata podziwiać będziemy superksiężyc. Tarcza naturalnego satelity Ziemi będzie wyjątkowo duża i wyraźna. Wiele osób w tym czasie będzie miało kłopot z zasypianiem i z utrzymaniem snu, a noce będą wyjątkowo jasne. Zjawisko to wywołane jest faktem, że Luna i Ziemia będą bardzo blisko siebie. Planety dzielić będzie zaledwie 364 000 km, co w skali kosmicznej jest odległością porównywalną ze średnicą ziarnka ziemskiego piasku.

A co o Koźlim Księżycu mówią ezoterycy? Pełnia księżyca wypada w tym roku w znaku Koziorożca i może ujawnić niewygodne prawdy. Jej energia sięga na dobrych kilka dni przed i po najjaśniejszej fazie. Superksiężyc 13 lipca 2022 to także szansa na nowy początek, wzięcie własnych spraw w swoje ręce i spełnienie wcześniej nieurzeczywistnionych planów i marzeń. Koźli Księżyc zwany też Burzową Pełnią, potrafi wywołać prawdziwe burze, ale i te metaforyczne. Nie powinno się jednak ulegać emocjom i warto zachować trzeźwą głowę i praktyczne myślenie. Energia tej fazy prowadzi do sukcesu finansowego i realizacji planów i marzeń – jednak tych, którzy nie dadzą się zagubić w burzy emocji.

Już 13 lipca 2022 Superpełnia zawiśnie nad Ziemią. Oglądać można ją gołym okiem, jednak żeby podziwiać Koźlą Pełnię w pełnej krasie, warto wybrać się poza miasto i obserwować ją z dala od sztucznych źródeł światła.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię