Pogorszył się stan zdrowia królowej Elżbiety II

Wszystkie dzieci brytyjskiej królowej zmierzają do Balmoral, by zobaczyć się z królową Elżbietą II. W drodze są także książę Harry i księżna Meghan.

Pierwszy kanał brytyjskiej telewizji publicznej złamał ramówkę, nadaje program specjalny.
„Niech obecność Boga wzmocni i ukoi Jej Wysokość” – napisał w komunikacie Justin Welby, najwyższy duchowny kościoła anglikańskiego. Doniesienia te mianem „głęboko niepokojących” określiła premier Liz Truss. Spiker Izby Gmin przerwał obrady, by życzyć monarchini zdrowia. „Z pewnością zgodzi się ze mną cała izba, gdy złoże jej wysokości najlepsze życzenia zdrowia. I gdy mówię, że ona i jej rodzina są w naszych myślach i modlitwach” – stwierdził Lindsay Hoyle.

Dwór bardzo rzadko informuje o stanie zdrowia Elżbiety II. Większość dworskich komentatorów jest zgodna, że dzisiejszy komunikat nie jest rutynowy i może sugerować poważne pogorszenie się zdrowia monarchini.

Pałac Buckingham poinformował, że królowa Elżbieta II jest „pod obserwacją lekarzy”, którzy „zaniepokojeni są jej stanem zdrowia”. Następca tronu, książę Karol, dotarł do Balmoral, gdzie przebywa monarchini. Dwór informuje, że monarchini otoczona jest opieką.

Doniesienia te mianem „głęboko niepokojących” określiła premier Liz Truss. Spiker Izby Gmin przerwał obrady, by życzyć monarchini zdrowia.

IAR

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię