„Polski Dubaj” przyciąga turystów z całej Polski (VIDEO)

Dubaj to bez wątpienia jedno z najsłynniejszch miast na świecie. Słynie z olbrzymich wieżowców, luksusowych hotelów oraz największej sztucznej plaży na świecie.

Czy wiedzieliście, że Polska ma również sztuczną plażę, która jest największa w Europie?! Tak, to nie żart. W Jarosławcu znajduje się jedyna sztuczna plaża w Polsce, która ma miano największej w Europie o powierzchni pięciu hektarów.

Wioska Jarosławiec mieści się zaraz obok Słowińskiego Narodowego Parku i przyciąga turystów z całej Polski. Słynie z rybołówstwa oraz z wydobywania bursztynów. Wioska posiada interesujące Muzeum Bursztynów oraz 33 metrową ceglaną latarnię. W Jarosławcu znajdziemy też piękne klify oraz deptak z restauracjami i kawiarniami. Największą furorę robi jednak sztuczna plaża, która jest jedyna w swoim rodzaju.

 

Jeszcze niedawno Jarosławiec był oddzielony od morza betonową opaską i wałem. W 2015 roku urząd w Słupsku zdecydował się na rozbiórkę betonowej opaski i stworzenie nowej. Cześć plaży została okrążona przez kamienne „ramiona” mające na celu odsłonięcie klifu Jarosławca. Pomiędzy tymi „ramionami” powstała piaszczysta plaża z piaskiem z dna Bałtyku o wielkości 5 hektarów. Cała przebudowa kosztowała 170 milionów złotych.

Inwestycja była strzałem w dziesiątkę i spopularyzowała nadmorską wioskę na całą Polskę. Jarosławiec każdego roku przyciąga wiele turystów. Jest to miejsce warte odwiedzenia, które robi wrażenie. Woda przy tej plaży jest również cieplejsza za sprawą kamiennych „ramion”.

Nigdzie indziej w Polsce nie doświadczymy sztucznej plaży. Miejscowość przypadnie do gustu osobom, które lubią odpoczynek z daleka od miejskiego gwaru.

 

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię