Polski Hyperloop coraz bliżej. Płyną pieniądze z całego świata

Inżynierowie z Hyper Poland przekonali do swojego projektu inwestorów z całego świata. W ciągu zaledwie siedmiu dni polskim inżynierom udało się pozyskać 200 tysięcy euro na budowę modelu Hyperloopa. To ultranowoczesny środek transportu, dzięki któremu podróż z Gdańska do Krakowa potrwa zaledwie pół godziny.

Hyperloop to połączenie pociągu z samolotem. Pasażerowie będą „latać” tuż nad ziemią, w specjalnej róże. Docelowo pojazd ma rozwijać prędkość do 1200 km/h.

Niebawem mają ruszyć testy modelu w pomniejszonej skali. A to wszystko dzięki środkom, które szerokim strumieniem płyną do polskich inżynierów: – To doskonała wiadomość! Gdy zaczynaliśmy crowdfunding udziałowy, liczyliśmy, że nasz cel: 200 tys. euro osiągniemy w ciągu kilku tygodni. Zaangażowanie inwestorów z 23 państw świata przerosło nasze oczekiwania. Cała kwota została wpłacona w ciągu zaledwie 7 dni! Dziękujemy za zaangażowanie i informujemy, że to jeszcze nie koniec zbiórki – mówi Przemysław Pączek, prezes Hyper Poland.

Ekipa Hyper Poland zapowiada rewolucję w transporcie lądowym i ta rewolucja jest coraz bardziej realna. Tym bardziej, że na początku Hyperloop będzie się poruszał po zmodyfikowanym torze kolejowym. To duże ułatwienie – nie trzeba będzie od razu budować specjalnej infrastruktury. Najpierw pojazd pojedzie z prędkością do 300 km/h, następnie do 600. Gotowy Hyperloop pomknie szybciej od samolotów rejsowych.

To nie koniec dobrych wiadomości. „Tak duże zainteresowanie ze strony inwestorów sprawiło, że firma podjęła decyzję o kontynuowaniu crowdfundingu udziałowego, a co za tym idzie zwiększenia puli udziałów, które można objąć w zamian za wsparcie finansowe. Kolejny cel to 330.000 euro. Jeśli uda się pozyskać taką kwotę, oprócz budowy modelu testowego pojazdu w skali 1:5 Hyper Poland zbuduje dodatkowo pełnowymiarowe stanowisko lewitacyjne (levitation rig)” – informują na stronie hyperpoland.com polscy inżynierowie.

Prototyp Hyperloopa w pełnej skali ma powstać do 2020 roku. Każdy może zostać współinwestorem projektu. Wystarczy kliknąć tu.

Polak potrafi. Z Krakowa do Gdańska w pół godziny

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię