Prawie 100 trzęsień ziemi nawiedziło Narodowy Park Yellowstone w ciągu 24 godzin

Według United States Geological Survey (USGS), w miniony czwartek, w ciągu zaledwie 24 godzin ziemia pod Narodowym Parkiem Yellowstone zatrzęsła się 91 razy.

Park Narodowy Yellowstone jest jednym z najbardziej aktywnych sejsmicznie regionów USA. Region, który w czwartek nawiedził rój trzęsień ziemi znajdował się na południowy zachód od jeziora Yellowstone między jeziorem Heart i West Thumb.

Pomimo tego, że jest to duża liczba trzęsień ziemi w ciągu 24 godzin, według Michael Poland, naukowca z Yellowstone Volcano Observatory, nie jest największą liczbą zarejestrowaną w tak krótkim czasie.

„Yellowstone miał już tak zwane roje trzęsień, które obejmują setki trzęsień ziemi w ciągu dnia”, powiedział Poland. „Na przykład w okresie od czerwca do września 2017 roku wystąpił 3-miesięczny rój z 2400 zlokalizowanymi trzęsieniami ziemi i maksymalną magnitudą 4,4. Ostatnia gromada trzęsień nie przekroczyła wielkości 3,0.”

Zobacz też: Zachód Słońca w Chicago. Nie można oderwać wzroku (WIDEO)

Poland mówi, że nie należy się obawiać szybkiej eksplozji superwulkanu. Yellowstone jest monitorowany przez gigantyczne ciężarówki, ważące do 70 000 funtów, które wprowadzają w ruch stalowe płyty zainstalowane na ziemi przesyłając przez nie energię o niskiej częstotliwości, która pomaga tworzyć obrazy szczytu komory magmowej Yellowstone. Jak dodaje, „na szczęście nie ma oznak zbliżającej się erupcji”.

Po zapoznaniu się z danymi, sejsmolodzy z United States Geological Survey ogłosili „normalny” poziom alarmowy. Według USGS park zwykle doświadcza średnio od 1500 do 2000 trzęsień ziemi rocznie.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię