Prezydent USA apeluje o zmianę prawa ws. posiadania broni

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że konieczna jest zmiana przepisów dotyczących zakupu i posiadania broni w USA.

W specjalnym wystąpieniu amerykański przywódca wezwał Kongres do uchwalenia odpowiednich ustaw.
„Nie chodzi o odebranie nikomu praw, chodzi o ochronę dzieci, rodzin, społeczności” – powiedział Joe Biden. „Chodzi o naszą wolność, abyśmy mogli wyjść do szkoły, sklepu czy kościoła bez ryzyka, że ktoś nas postrzeli i zabije” – dodał.

Przytoczył dane Centrum Kontroli Chorób, które wskazują, iż broń jest zabójcą dzieci w Stanach Zjednoczonych numer jeden. „Więcej dzieci ginie z powodu wystrzałów niż w wypadkach samochodowych czy z powodu raka. W ciągu ostatnich dwóch dekad wystrzały z broni spowodowały więcej śmierci dzieci w szkołach niż policjantów oraz wojskowych na służbie. Pomyślcie o tym” – zaapelował Joe Biden.

 

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że – aby zapobiec dalszym strzelaninom i tragediom spowodowanym użyciem broni, należy przede wszystkim zakazać możliwości kupna broni szturmowej albo przynajmniej podwyższyć wiek nabywców z 18 do 20 lat.

Joe Biden stwierdził, że od czasu, gdy głosami Republikanów w 2004 roku został zniesiony uchwalony w 1994 roku zakaz sprzedaży pistoletów i magazynków o dużej pojemności, liczba masowych strzelanin w Stanach Zjednoczonych potroiła się.

IAR/TT: POTUS

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię