Problemy Barcelony. Lewandowski w opałach, czy słusznie?

Fot. Facebook Robert Lewandowski

Barcelona jest obecnie zmuszona radzić sobie bez swojej gwiazdy, Roberta Lewandowskiego, który został zawieszony na trzy kolejne ligowe mecze. Decyzja o zawieszeniu została podjęta po tym, jak napastnik wykonał gest uznany za niesportowy w meczu z Osasuną.

Barcelona odwołała się od tej decyzji, co pozwoliło Lewandowskiemu zagrać w derbach z Espanyolem, jednak Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu postanowił podtrzymać zawieszenie. Oznacza to, że Polak najprawdopodobniej nie zagra w najbliższych meczach z Atletico Madryt, Getafe i Gironą.

Barcelona nadal ma możliwość odwołania się do sędziego sądu cywilnego, który mógłby przyznać tymczasowe wstrzymanie zawieszenia, jednak póki co, drużyna będzie musiała sobie radzić bez swojego kluczowego gracza. Lewandowski ma wrócić do gry w LaLiga 1 lutego, kiedy Barcelona zagra na wyjeździe z Realem Betis.

 

Oprócz problemów z zawieszeniem Lewandowskiego, Barcelona ma ostatnio wiele innych problemów. Zespół ma trudności z regularnymi występami i nie jest w stanie zapewnić stabilnej formy. W ostatnich meczach drużyna zanotowała kilka słabych występów, co zaowocowało zaledwie jednym zwycięstwem w pięciu ostatnich spotkaniach.

W obecnej sytuacji Barcelona musi znaleźć sposób na poprawę swoich wyników, zwłaszcza że znajduje się ona w dolnej części tabeli LaLiga. Brak Lewandowskiego na pewno nie ułatwi tego zadania, ale pozostali gracze muszą poradzić sobie bez swojej gwiazdy i znaleźć sposób na poprawienie swojej formy.

Andrzej Gołota – legenda polskiego boksu

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię