Rosja sponsorem terroryzmu?

Ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba wezwał Stany Zjednoczone do uznania Rosji za państwo sponsorujące terroryzm. Minister wygłosił oświadczenie po rosyjskim ataku rakietowym na Zaporoże, w którym zginęło 13 osób, a 89 zostało rannych.

 

Dmytro Kułeba oświadczył, że celem ataku było sterroryzowanie ludności cywilnej. „Rosja jeszcze raz udowodniła, że jest państwem terrorystycznym, które trzeba powstrzymać wszelkimi możliwymi sposobami” – powiedział ukraiński minister. Wezwał Międzynarodowy Trybunał Karny do wysłania do Zaporoża misji, która miałaby udokumentować rosyjskie zbrodnie. Zaapelował też do władz Stanów Zjednoczonych o uznanie Rosji za państwo sponsorujące terroryzm.

 

Szef ukraińskiej dyplomacji wezwał społeczność międzynarodową do potępienia Rosji i zacieśnienia nałożonych na nią sankcji. Zaapelował do partnerów Ukrainy o przyspieszenie dostaw systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej. Dmytro Kułeba wezwał też kraje, które zachowują neutralność wobec wojny ukraińsko-rosyjskiej, aby wysłały do Zaporoża swoich przedstawicieli. Mogliby się przekonać, do czego ta neutralność prowadzi – dodał ukraiński minister.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię