Setki szpaków zabitych w Rzymie przez wybuchy petard i sztucznych ogni

Setki szpaków zabitych w centrum Rzymu przez sylwestrowe sztuczne ognie. Odpalanie rac i petard było w Rzymie zakazane. Sprawą zainteresowała się policja.

Po sylwestrowej nocy na ulicach miasta, od stacji kolejowej Termini po ulice: Cavour i Nazionale przechodnie znajdowali setki martwych szpaków. Ich zdjęcia obiegły Internet. Najprawdopodobniej ptaki przestraszone i zdezorientowane wystrzałami, które miały miejsce w całym Rzymie, uderzały w okna, jezdnię i kable wysokiego napięcia.

 

Międzynarodowa Organizacja Ochrony Zwierząt opublikowała notę, nazywając zjawisko „wojną noworoczną” . „Co roku powtarzamy, że sprzedaż petard i fajerwerków musi być zakazana. Rozporządzenia są bezużyteczne, bo kontrole nie istnieją i co roku liczymy setki martwych osobników wśród dzikich zwierząt albo rannych czy zagubionych zwierząt domowych” – napisał w nocie Massimo Comparotto, prezes organizacji.

Przewodniczący rzymskiej, miejskiej Komisji d.s. Środowiska Daniele Diaco uważa, że sytuację może zmienić tylko wzrost świadomości obywateli.

iar

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię