Socjaliści nie są mile widziani na Florydzie

Republikański Senator Rick Scott z Florydy wydał oświadczenie, w którym ostrzega socjalistów przed podróżami na Florydę.

Senator określił swoją wypowiedź jako „formalne porady dotyczące podróży dla socjalistów odwiedzających Florydę”, ostrzegając, że jego stan jest „jawnie wrogo nastawiony” do osób uznających się za socjalistów oraz sympatyków.

Scott dodał: „Powiem jasno – wszelkie próby szerzenia ucisku i ubóstwa, które zawsze przynosi socjalizm, zostaną odrzucone przez mieszkańców Florydy. Podróżujący powinni mieć świadomość, że próby szerzenia socjalizmu na północnej Florydzie zakończą się niepowodzeniem i spotkają się ze śmiechem i szyderstwem. W dużej części środkowej i południowej Florydy sytuacja jest znacznie bardziej niebezpieczna dla socjalistów, ponieważ mogą oni spotkać ludzi z Kuby, Wenezueli i innych części Ameryki Środkowej i Południowej oraz Karaibów, którzy mają bezpośrednią wiedzę i doświadczenie w zakresie okropności socjalizmu”.

Oświadczenie Scotta jest odpowiedzią na wydane w ostatnim tygodniu stwierdzenia wielu grup społecznych oraz członków rządu, że Floryda jest niebezpiecznym stanem dla niektórych społeczności i grup mniejszościowych, po tym jak gubernator stanu DeSantis podpisał kilka mało popularnych ustaw wśród Demokratów.

Kilka dni temu, National Association for the Advancement of Coloured People (NAACP) wydało ostrzeżenie dla podróżujących, że Floryda stała się „wroga wobec czarnych Amerykanów” pod rządami gubernatora Rona DeSantisa. League of United Latin American Citizens i Equality Florida również wydały w ostatnich tygodniach podobne ostrzeżenia dotyczące podróży na Florydę.

Senator Scott dodał, że „administracja Bidena próbuje wymazać kapitalizm i system, który przyniósł dobrobyt Florydzie i całym Stanom Zjednoczonym”.

Oddział Demokratycznych Socjalistów Ameryki w Orlando w tweecie napisał: „To ma sens, że człowiek, który chce sprywatyzować edukację publiczną, zakazać aborcji, znieść nasze prawa wyborcze i obciąć ubezpieczenie społeczne i Medicare, wydaje oświadczenie potępiające nas. Ponieważ zamierzamy zapewnić, że niczego z wyżej wymienionych nie uda mu się zrobić”.

W odpowiedzi na zarzuty Krajowego Stowarzyszenia na rzecz Popierania Ludności Kolorowej, kongresmen z Florydy Byron Donalds – Afroamerykanin, powiedział, że NAACP szuka kontrowersji wykorzystując do tego rasę: „Nawet nie wiem, o czym mówi NAACP. To jest głupie i to jest idiotyczne. To jest polityczne. To nie ma sensu. Nie możemy wykorzystywać rasy, by uzbrajać naszą politykę i uzbrajać nasze media. To obrzydliwe i trzeba z tym skończyć”.

Ile kosztuje wygodne przejście na emeryturę w 2023 roku na Florydzie?

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię