Szczątki czterech byłych prezydentów polecą w kosmos

Firma Celestis z siedzibą w Teksasie specjalizująca się w pochówkach kosmicznych, ogłosiła plan wysłania w kosmos kosmyków włosów czterech już nieżyjących prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Próbki włosów należą do czterech byłych prezydentów – George Washington, John F. Kennedy, Dwight D. Eisenhower i Ronald Reagan. Przedstawiciele firmy podają, że kosmyki posiadają certyfikaty autentyczności i zostały podarowane przez anonimowego dawcę. W ramach przygotowań do Enterprise Flight włosy od kilu lat są przechowywane w klimatyzowanym magazynie.

Próbki, które zawierają fragmenty DNA, mają zostać wysłane na pokładzie statku kosmicznego „Enterprise Flight”. Pamiątkowa misja kosmiczna firmy Celestis wyruszy z Cape Canaveral na Florydzie i oprócz włosów prezydentów będzie również zawierać DNA i skremowane szczątki zmarłego astronauty Philipa Chapmana, celebrytów serii Star Trek i dziesiątki innych klientów firmy.

Kapsuła czasu zostanie wysłana w kosmos jeszcze w tym roku. Będzie ona częścią i dodatkowym ładunkiem na pokładzie rakiety Vulcan Centaur należącej do United Launch Alliance. Rakieta ULA ma rozmieścić dwa satelity – wysłać prywatny lądownik księżycowy na Księżyc, a następnie wystrzelić ładunek próbek włosów i pozostałości w przestrzeń kosmiczną.

Współzałożyciel i dyrektor generalny Celestis, Charles M. Chafer, w komunikacie prasowym powiedział: „Nasz Enterprise Flight to historyczna misja pod każdym względem. Nadrzędnym celem Celestis jest wspomaganie ekspansji człowieka w Układzie Słonecznym. Dodając DNA tych amerykańskich ikon do Enterprise, ustanawiamy prekursora przyszłych misji ludzkich i dodajemy do historycznego zapisu ludzkiej eksploracji głębokiego kosmosu”.

Prezes i dyrektor generalny ULA, Tory Bruno, powiedział, że to „ogromny zaszczyt współpracować z Celestis przy wystrzeliwaniu tych czterech szanowanych prezydentów USA na naszej rakiecie Vulcan”.

W 1997 roku Celestis wysłał w kosmos część prochów Gene Roddenberry, twórcy Star Trek: The Original Series, na pokładzie promu kosmicznego Columbia.

 

Firma Celestis przypomina, że każdy może skorzystać z ich oferty. Wystarczy uiścić opłatę w wysokości 4 995 USD za wystrzelenie szczątków na orbitę Ziemi lub 12 995 USD za podróż w przestrzeń kosmiczną poza Księżyc.

Wszyscy zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji na stronie https://www.celestis.com/

Najbogatsi prezydenci Stanów Zjednoczonych

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię