Ta druga największa na świecie firma odzieżowa wycofuje się z Rosji

Druga największa na świecie firma odzieżowa H&M wycofuje się z rosyjskiego rynku. Swoją działalność w tym kraju ograniczyła już na początku marca, po rozpoczęciu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego. Wprowadzono wtedy pierwsze sankcje przeciwko agresorowi.

Rosja była dla H&M szóstym największym rynkiem zbytu. „Po dokładnym rozważeniu sprawy, w związku z aktualną sytuacją nie widzimy możliwości, aby kontynuować naszą działalność w Rosji” – poinformowała w oświadczeniu prezes firmy Helena Helmersson. Decyzja potentata branży odzieżowej będzie miała wpływ na 6 tysięcy zatrudnionych w Rosji osób.

 

Koszt wycofania się z rosyjskiego rynku wyniesie około 200 milionów dolarów. Dla H&M Rosja była jednym z najszybciej rozwijających się rynków. Firma planuje tymczasowo otworzyć 170 zamkniętych wcześniej sklepów na terenie Federacji Rosyjskiej, aby wyprzedać towar pozostający w magazynach.

 

Wcześniej sprzedaż na terenie Rosji wstrzymały inne firmy odzieżowe: Inditex i Adidas. Z kolei koncerny odzieżowe TJX i polski LPP zadecydowały o sprzedaży swoich przedsięwzięć prowadzonych w Rosji.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię