Trump oskarżony o gwałt!

Dobra passa Donalda Trumpa, jak się wydaje odeszła w przeszłość. Po oskarżeniu o oszustwa finansowe, teraz otrzymał kolejny już pozew o … gwałt.

Autorką jest pisarka Elizabeth Jean Carroll, która twierdzi, że ex prezydent wykorzystał ją seksualnie w przymierzalni ekskluzywnego domu towarowego Bergdorf Goodman na Manhattanie pod koniec 1995 lub na początku 1996 roku.

Carroll utrzymuje, że w tamtym czasie byli znajomymi. Pisarka obecnie czuje się zagrożona i zastraszana i jak mówi, przy łóżku trzyma pistolet. Pierwszy pozew w tej sprawie został wystosowany w w 2019 roku, po tym jak ten powiedział reporterowi, że zmyśliła zarzuty dotyczące gwałtu, nie zna jej i „nie jest w jego typie”. Sprawa jest otwarta do dziś.

 

Elizabeth Jean Carroll planuje złożyć kolejny pozew  24 listopada tego roku. Wtedy wejdzie w życie prawo uchwalone przez stan Nowy Jork,  dające możliwość wznowienia przedawnionych pozwów cywilnych dotyczących przestępstw o charakterze seksualnym popełnionym przeciwko osobom, które ukończyły 18 lat.

Prawnicy pisarki zamierzają porównać próbki DNA pobrane  z sukienki rzekomej ofiary, oraz pobrane od byłego prezydenta.

Carroll nie jest jedyną, która oskarża Donalda Trumpa o wykorzystywanie seksualne. Poza nią pozwy złożyło kilkanaście innych kobiet, choć żaden z nich nie dotyczy tak zaawansowanych czynności.

MT

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię