Tygrys w Brookfield Zoo z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

Tygrysica Malena Foto: Brookfield Zoo

Pod koniec ubiegłego tygodnia 11-letnia tygrysica o imieniu Malena zaczęła wykazywać objawy choroby układu oddechowego, ospałość, kaszel i kichanie.

Dr Mike Adkesson, wiceprezes medycyny klinicznej w Chicago Zoological Society, organizacji zarządzającej Brookfield Zoo, wyraził przekonanie, że rokowania Maleny są dobre.

„Malena jest starszym tygrysem i dlatego jest w grupie podwyższonego ryzyka. Jest jednak w dobrym zdrowiu, a jej objawy były stosunkowo niewielkie. Jesteśmy pełni nadziei, że całkowicie wyzdrowieje”.

Przedstawiciele zoo twierdzą, że podobne objawy pojawiły się również u innych gatunków kotów w Brookfield Zoo. W chwili obecnej zwierzęta te poddawane są dodatkowym testom.

„Praktycznie wszystkie zwierzęta doświadczające objawów COVID wracają do zdrowia i dobrze sobie radzą” – podało zoo w oświadczeniu.

Malena wraz z innymi zwierzętami wysokiego ryzyka w zoo otrzymała pierwszą dawkę szczepionki koronawirusowej we wrześniu.

„Po przyjęciu jednej dawki szczepionki dla zwierząt można się spodziewać, że układ odpornościowy Maleny został częściowo przygotowany do zwalczania wirusa, a zatem nasilenie jej choroby zostało zmniejszone” – powiedział dr Adkesson.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię