Ukraina: ataki rakietowe na Kijów i inne miasta. Są zabici i ranni

Fot. Twitter @Buckarobanza

Co najmniej osiem osób zginęło w Kijowie w wyniku ostrzału rakietowego Rosjan – poinformował doradca szefa ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Rostysław Smirnow.

24 osoby zostały ranne, zapaliło się sześć samochodów, a ponad 15 zostało uszkodzonych. W akcji ratowniczej uczestniczy 30 osób i 6 jednostek sprzętu służb ratowniczych – dodał.

Minister kultury Ukrainy Ołeksandr Tkaczenko przekazał, że w wyniku ostrzału w centrum Kijowa uszkodzeniu uległy budynek Filharmonii, muzea Chanenkiw i Szewczenki.

Mer Kijowa Witalij Kliczko zaapelował do mieszkańców o pozostanie w schronach. „Stolicę atakują rosyjscy terroryści! Rakiety trafiły w centrum miasta. Alarm przeciwlotniczy i zagrożenie trwają” – przekazał na Telegramie. Zwrócił się do mieszkańców Ukrainy, w szczególności podkijowskich miejscowości, o nieprzyjeżdżanie dziś do stolicy. Witalij Kliczko dodał, że centralne ulice Kijowa są zablokowane przez funkcjonariuszy, działają też służby ratownicze.

 

 

Do pierwszych wybuchów doszło w centralnej – Szewczenkowskiej – dzielnicy
Kijowa. W centrum ukraińskiej stolicy widać słupy dymu. Jedna z rakiet spadła na
ulicy Wołodymyrskiej w okolicach pomnika Mychajła Hruszewskiego. Władze i mieszkańcy donoszą o kolejnych wybuchach w różnych dzielnicach miasta. Zatrzymano ruch metra. Stacje podziemnej kolei wykorzystywane są jako schrony.

W ostatnich godzinach Rosjanie zaatakowali rakietami miasto Dniepr. Mieszkańcy miasta informują o pięciu silnych eksplozjach. Są także informacje o wybuchach w Żytomierzu, Chmielnickim oraz Tarnopolu i Lwowie na zachodzie kraju.

IAR

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię