USA wysyłają wojska m.in. do Polski

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podjął decyzję o rozlokowaniu na wschodniej flance NATO dodatkowych wojsk.

Część z tych oddziałów trafi do Polski – informują amerykańskie media powołując się na przedstawicieli administracji USA.

Według dziennika Wall Street Journal wschodnią flankę NATO wzmocni 3 tysiące żołnierzy. Do Polski i Niemiec trafi z USA 2 tysiące żołnierzy, a tysiąc zostanie przemieszczonych z Niemiec do Rumunii. Oddziały te stacjonują obecnie w bazie Fort Bragg w Karolinie Północnej. Dodatkowo około tysiąca amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Europie zostanie przesuniętych do Rumunii.

 

Informację o skierowaniu na wschodnią flankę NATO dodatkowych wojsk amerykańskich podaje również telewizja CNN. Stacja twierdzi, że do Polski trafi 2 tysiące żołnierzy. CNN zwraca uwagę, że choć Joe Biden postawił 8,5 tysiąca żołnierzy w stan gotowości w ramach sił szybkiego reagowania NATO, to doszedł do wniosku, że sytuacja wymaga szybszego rozlokowania ich w krajach sojuszniczych.

Według Wall Street Journal, Pentagon przygotowuje także plany dodatkowych przesunięć amerykańskich sił w Europie. Decyzja prezydenta Joe Bidena nie została jeszcze ogłoszona oficjalnie.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię