W Kalifornii powstanie pierwsze osiedle domów wydrukowanych w technologii 3D

Dzięki partnerstwu pomiędzy dwiema kalifornijskimi firmami – Palari, grupą deweloperską zajmującą się zrównoważonym rozwojem i Mighty Buildings, firmą zajmującą się technologią budowlaną, 5-akrowa działka w Rancho Mirage w Kalifornii zostanie przekształcona w planowaną społeczność 15 wydrukowanych w 3D, ekologicznie przyjaznych domów.

Będzie to pierwsze tego rodzaju osiedle wybudowane w USA.
Alexey Dubov, współzałożyciel i dyrektor operacyjny Mighty Buildings, powiedział: „Będzie to pierwsza realizacja naziemna naszej wizji przyszłości budownictwa mieszkaniowego”.

Firma Mighty Buildings z siedzibą w Oakland tworzy domy przy użyciu ogromnych drukarek 3D. Drukarki te wielkością przypominają garaże. Materiał użyty przez Mighty Buildings do budowy domów 3D twardnieje niemal natychmiast, umożliwiając dodanie dachu, warstw izolacji i innych elementów zewnętrznych w jednym, szybkim procesie.

Do 80% konstrukcji może być zautomatyzowane, dzięki czemu budowa domu zajmie 95% mniej godzin pracy i wytworzy 10 razy mniej odpadów niż w przypadku konwencjonalnej konstrukcji. Drukarki są w stanie wyprodukować dom o powierzchni 350 metrów kwadratowych w mniej niż 24 godziny.

Domy 3D Rancho Mirage będą charakteryzować się nowoczesną architekturą. Działki będą miały 10 tysięcy stóp kwadratowych. Na każdej działce będzie główna rezydencja o powierzchni 1450 stóp kwadratowych z trzema sypialniami i dwiema łazienkami, a także opcją budowy dodatkowej rezydencji z dwoma sypialniami i jedną łazienką. Każda nieruchomość będzie miała basen z różnymi udogodnieniami, takimi jak altany, wanny z hydromasażem, paleniska i prysznice na świeżym powietrzu. Ceny zaczną się od 595 000 USD za podstawowy model 3 syp. / 2 łaz. i wzrastają do 950 000 USD za konfigurację z dwoma domami z aktualizacjami.

Całe zapotrzebowanie na energię zostanie zaspokojone przez energię słoneczną, a właściciele będą mieli możliwość zainstalowania akumulatorów Tesla Powerwall i ładowarek do pojazdów elektrycznych,

Budowa domów drukowanych w 3D jest odpowiedzią na trwający kryzys mieszkaniowym w Kalifornii. Stan deklaruje, że do 2025 roku potrzebuje od 1,8 do 3,5 mln nowych mieszkań, aby zaradzić niedoborom i uwzględnić przewidywany wzrost liczby ludności.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię