W posiadłości D. Trumpa znaleziono ponad 700 stron tajnych dokumentów

Ponad 700 stron tajnych dokumentów znaleźli pracownicy amerykańskich Archiwów Narodowych w posiadłości byłego prezydenta Donalda Trumpa w Palm Beach na Florydzie. Znajdowały się one wśród zarekwirowanych w styczniu dokumentów, umieszczonych w 15 pudłach.

 

Taka informacja została zawarta w opublikowanym właśnie liście, datowanym na 10 maja, który został przesłany przez biuro archiwów prawnikom Donalda Trumpa. „Wśród materiałów znajdujących się w pudłach jest ponad sto dokumentów o łącznej liczbie ponad 700 stron, noszących różnego rodzaju oznaczenia niejawności, w tym przeznaczone dla osób posiadający specjalny dostęp do tajnych dokumentów” – napisano w liście, opublikowanym na stronie internetowej amerykańskich archiwów państwowych.

Z listu wynika, że reprezentanci Donalda Trumpa nieustannie starali się zablokować lub opóźnić dostarczenie dokumentów do Federalnego Biura Śledczego, powołując się na tak zwany przywilej wykonawczy. To prawo urzędników wysokiego szczebla do prowadzenia poufnej korespondencji i nieujawniania jej treści, które wchodzi w życie w razie, gdyby ujawnienie tych informacji naraziłoby działalność najważniejszych urzędów państwa.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię