Wysokie odszkodowanie dla niezaszczepionych pracowników miasta w Chicago

W październiku 2021 roku, burmistrz Chicago, Lori Lightfoot, wprowadziła obowiązek szczepień przeciwko COVID-19 dla pracowników miasta, dodając, że każdy pracownik miasta nie zaszczepiony będzie objęty „karą nie-dyscyplinarną i bez wynagrodzenia”. Sprawa trafiła do sądu.

Sędzia prawa administracyjnego Anna Hamburg-Gal, orzekła, że Chicago naruszyło ustawę Illinois Public Relations Act, nie negocjując w dobrej wierze wymagań dotyczących szczepień i zmian w zasadach dotyczących zwolnień chorobowych.

Wszyscy pracownicy miasta Chicago zrzeszeni w związkach zawodowych, którzy zostali zwolnieni lub zdyscyplinowani za naruszenie wymagań dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 muszą zostać przywróceni do pracy. Pracownicy ci muszą również zostać zrekompensowani za utratę zarobków lub świadczeń, plus 7% rocznych odsetek.

 

Anders Lindall, rzecznik Amerykańskiej Federacji Pracowników Stanowych, Gminnych i Komunalnych w rozmowie z The Chicago Sun-Times powiedział:  „Uważamy, że jest to mocna decyzja i ogólnie korzystna dla praw pracowniczych”.

Sprawa dotyczy członków związku zawodowego stolarzy, elektryków, hydraulików, robotników, inżynierów operacyjnych i innych kategorii zawodowych.

Kadencja Lori Lightfoot kończy się 15 maja.

Chicago w latach 70. Niesamowite wideo (ZOBACZ)

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię