Zapisy i po zapisach

okres zapisowy

Sezon zapisowy na ubezpieczenia zdrowotne dla większości rezydentów USA można uznać za zamknięty. Zarówno posiadacze Medicare, których coroczny okres zapisowy (AEP) zakończył się 7 grudnia, jak i osoby korzystające z planów typu Obamacare zakończyły już zapisy 15 grudnia.

Wydawałoby się, że możemy odetchnąć spokojnie i zająć się świętami. Niestety nie do końca. Jest kilka rzeczy, którymi musimy się zająć, by mieć pewność, że wybrany przez nas plan wystartuje od 1 stycznia.

Posiadacze Medicare:

 1. Upewnijmy się, że plan, który wybraliśmy jest zarejestrowany w Medicare. Dotyczy to planów typu Medicare Adventage (MAPD) i planów zniżkowych na leki na receptę (PDP).
 2. Sprawdźmy, czy otrzymaliśmy nową kartę ubezpieczeniową. Dotyczy to planów typu Medicare Adventage i planów zniżkowych na leki na receptę.
 3. Wybierzmy lekarza prowadzącego. Dotyczy to w większości planów typu HMO, gdzie lekarz prowadzący (Primary Care Provider) wystawia skierowania do lekarzy specjalistów  i na badania dokonywane w ramach planu.
 4. Upewnijmy się, czy nie nastąpiła zmiana właściciela planu lub nazwy planu.
  W przyszłym roku plany zniżkowe na leki na receptę firmy SilverScript będą występować pod nazwą Aetna SilverScript. Kartą o tej nazwie musimy posługiwać się w aptekach od 1 stycznia.

Posiadacze Obamacare:

 1. Sprawdźmy Eligibility Letter, czyli formę zatwierdzająca poziom pomocy finansowej na rok następny. Dokument ten zawiera również listę żądań, które zobowiązani jesteśmy dostarczyć do urzędu Marketplace, aby nasz plan został zatwierdzony lub kontynuowany w kwocie ustalonej w trakcie aplikacji. Najczęściej proszeni jesteśmy o dostarczenie dokumentów potwierdzających status emigracyjny, numer social security, poziom oczekiwanych dochodów, utraty ubezpieczenia, zawarcia związku małżeńskiego lub rozwodu.
 2. Upewnijmy się, że styczniowa opłata za plan zostanie uiszczona jeszcze przed końcem bieżącego roku. Ta opłata ma krytyczne znaczenie i może oznaczać być albo nie być dla naszego planu typu Obamacare na przyszły rok.
  Należy pamiętać, że jeśli plan nie wystartuje ze względu na brak pierwszej opłaty miesięcznej, to nie będzie można go wskrzesić przez cały następny rok.
 3. Wybierzmy lekarza prowadzącego. Dotyczy to planów typu HMO, gdzie lekarz prowadzący (Primary Care Provider) wystawia skierowania do lekarzy specjalistów i na badania dokonywane w ramach planu.
 4. Upewnijmy się, że nasz lekarz prowadzący należy do odpowiedniej Grupy Medycznej (oznaczonej trzycyfrowym numerem). Dotyczy to posiadaczy planów HMO z firmy ubezpieczeniowej BCBS. Jeśli nasz lekarz prowadzący nie jest w wybranej przez nas grupie (sprawdźmy oznaczenie na nowej karcie ubezpieczeniowej), to jego skierowania nie będą ważne i wizyty u niego będą płatne w 100% stawki.

Warto trzymać rękę na pulsie, by mieć pewność, że wybrane przez plany zadziałają. Lepiej zająć się tym od razu, by nie zagubić się w wirze przygotowań świątecznych.

Cała ekipa firmy Medicare po polsku® i Obamacare Hotline™ składa Państwu najserdeczniejsze życzenia Bożonarodzeniowe. Zdrowia, miłości i spokoju ducha dla wszystkich naszych czytelników, widzów, słuchaczy i klientów.

Robert Sobczak- Słomczewski

sc name=”bannerubezpcall”]

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię