„Zatrzymania w sprawie klubów go-go”

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali kolejnych osiem osób podejrzanych o wyłudzanie pieniędzy od klientów klubów go – go. Chodzi o sieć nocnych lokali, które w wielu miastach funkcjonowały wcześniej pod nazwą „Cocomo”.

 

Śledczy ustalili, że w klubach tych dodawano klientom do drinków niedozwolone substancje. Odurzonym mężczyznom przez aplikacje bankowe w ich telefonach zwiększano limity wydatków na karcie płatniczej lub zaciągano pożyczki. Klienci mieli potem płacić za rzekomo oferowane usługi czy towary jak drinki. W ciągu kilku godzin obsługa klubu potrafiła w ten sposób ściągnąć z konta poszkodowanego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Pierwsze zatrzymania miały miejsce w maju. Zatrzymani w ostatnich dniach usłyszeli we wrocławskim wydziale Prokuratury Krajowej zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów i oszustw. To zarówno obsługa barów, osoby obserwujące za pośrednictwem monitoringu ofiary czy nadzorujące kelnerki.
Spośród zatrzymanych trzy trafiły do tymczasowego aresztu, bo jak ustalili śledczy, zaczęli działać w kolejnych nocnych klubach go-go.

IAR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię