Inteligentna soczewka kontaktowa

Startup skupiający się na „niewidzialnym przetwarzaniu danych ” zaprezentował inteligentną soczewkę kontaktową, która zapewnia wyświetlanie rzeczywistości rozszerzonej w polu widzenia użytkownika.

Soczewka kontaktowa Mojo Vision oferuje wyświetlacz z informacjami i powiadomieniami oraz pozwala użytkownikowi na interakcję poprzez skupienie się na określonych punktach.
Soczewka nad którą startup Mojo Vision pracuje od wielu lat może również służyć pomocą osobom z wadami wzroku poprzez stosowanie ulepszonych nakładek obrazu. Firma uzyskała zgodę USA na testowanie jej jako urządzenia medycznego.

„Mojo Vision ma wizję przyszłości z niewidzialnym przetwarzaniem, gdzie użytkownik ma dostęp do informacji kiedy ich potrzebuje, a nie jest bombardowany losowymi inforamcjami kiedy nie są one przydatne lub potrzene do użytku” – powiedział dyrektor wykonawczy Drew Perkins.
Przedstawiciele filmy powiedzieli, że nie mają jeszcze ustalonego terminu wypuszczenia soczewki kontaktowej na rynek. Dodają jednak, że posiadają zgodę US Food and Drug Administration na przetestowanie soczewki wśród osób z wadami wzroku. Soczewka może pomóc osobom z zwyrodnieniem żółtej plamki lub barwnikowym zwyrodnieniem siatkówki. Agencja FDA zatwierdziła soczewke do kategorii „przełomowe urządzenie”.

Mojo Vision zaprojektowała soczewkę dla osób ze słabym wzrokiem. Ma ona pomóc tym osobom w mobiliności, czytaniu i innych funkcjach dnia codziennego. Kierownictwo firmy powiedziało, że aktualna wersja transmituje i odbiera informacje bezprzewodowo za pośrednictwem przenośnego przekaźnika, który można przypiąć do paska, ale mają nadzieję na bezpośrednie połączenie ze smartfonami w przyszłości.
Firma będzie testować swoją nową technologię w Vista Center dla osób niewidomych i niedowidzących w Palo Alto w Kalifornii.
Startup Mojo Vision zebrał 100 milionów dolarów od darczyńców. Ich kadra kierownicza ma doświadczenie z poprzednich miejsc zatrudnienia takich jak Google, Apple i innych firmach w Dolinie Krzemowej.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię