Miliony masek zakupionych przez stan Illinois w Chinach nie nadaje się do użytku

Industrial safety N95 face mask, protection respirator and breathing medical respiratory mask.

Miliony masek zakupionych przez stan Illinois w Chinach nie nadaje się do użytku. Zakupiły je też inne stany, które zakwestionowały ich przydatność i wycofały z użycia.

Gubernator stanu Illinois szukał możliwości zakupu sprzętu ochronnego dla służb medycznych oraz innych osób, które stoją pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem na całym świecie. Illinois zakupiło maski KN95 z Chin, które miały być alternatywą do masek N95. Stan wydał na nie prawie 17 mln dolarów.

Po testach przeprowadzonych w Missouri okazało się, że maski nie spełniają standardów. Departament Zdrowia Publicznego stanu Illinois zalecił usunięcie ich z wyposażenia personelu medycznego.Treść ostrzeżenia można przeczytać na stronie IDPH . Departament Zdrowia również zapowiedział,  że wyda stosowne wytyczne wskazujące na to, iż personel medyczny i inne służby które są najbardziej narażone na zakażenie powinny używać masek N95.

Gubernator JB Pritzker powiedział, że robi wszystko, co w jego mocy, aby odpowiednio wyposażyć wszystkie placówki medyczne oraz zabezpieczyć ludzi, którzy walczą na pierwszej linii frontu z koronawirusem.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię