Zamieszki i protesty przeniosły się do innych stanów. Doszło do przepychanek pod Białym Domem (FILMY)

zdjęcie: Screen shot/video:The Hill

W wielu amerykańskich miastach trwają protesty po śmierci Afroamerykanina George’a Floyda w trakcie aresztowania przez policję. W niektórych miejscach doszło do starć.

Prezydent Donald Trump rozmawiał przez telefon z rodziną George’a Floyda. Po rozmowie zaapelował do demonstrantów, by uszanowali jego pamięć i powstrzymali się od przemocy.

Po wczorajszych demonstracjach w Minneapolis, podczas których palono budynki i samochody, w mieście wprowadzono godzinę policyjną. Urzędnicy  zamknęli na niedzielę znaczną część miejskiej komunikacji, aby zapobiec dalszym szkodom.

Mimo to setki ludzi protestowało na ulicach miasta wznosząc hasła „Bez sprawiedliwości nie ma spokoju”. Marsze i manifestacje odbywały się także na ulicach Nowego Jorku, Los Angeles, San Francisco, Dallas, Baltimore, Chicago i wielu innych miast. 

W Atlancie demonstranci spalili samochód policyjny i demolowali budynek telewizji CNN.

Do przepychanek doszło także przed Białym Domem w Waszyngtonie.

W czwartek prezydent Trump napisał na swoim Tweeterze „kiedy zacznie się grabież, zacznie się strzelanina”. Wpis został oznaczony przez Twittera jako „propagujący przemoc”. W piątek starał się wyjaśnić, co miał na myśli w piątek, mówiąc „nie wolno dopuścić do tego, aby szabrownicy zagłuszyli głosy tak wielu pokojowych demonstrantów”.

Wcześniej prezydent Donald Trump,  zaapelował do Departamentu Sprawiedliwości o jak najszybsze podjęcie działań w sprawie zabójstwa George’a Floyda. „

https://twitter.com/nunchuckery/status/1266571479266856967?s=20

Brooklyn Nowy Jork:

 

 

AL

źródło :Twitter, IAR

Czytaj również:

Zamieszki i protesty przeniosły się do innych stanów. Doszło do przepychanek pod Białym Domem (FILMY)

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię