Rekordowa sprzedaż telewizorów w USA w okresie COVID-19

envato

Nawet pandemia koronawirusa nie jest w stanie powstrzymać apetytu Amerykanów przed zakupem olbrzymich rozmiarów telewizorów.

Jak informuje USA Today, pomimo wprowadzonych na wiosnę obostrzeń i zakazów, sprzedaż telewizorów odnotowała rekordowy wzrost porównywalny z okresem świątecznym. Bardzo pomocnym przy podjęciu takiej decyzji okazał się 1200 dolarowy czek z tzw. pakietu stymulacyjnego oraz wszelkie zakazy dotyczące ewentualnej podróży czy wakacji w okresie COVID-19.

Jak się okazuje, w pierwszej połowie 2020 roku sprzedaż 65 calowych telewizorów wzrosła o 53 %. Natomiast tych o jeszcze większych rozmiarach o ponad 77% w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Sprzedaży telewizorów nie wyhamowała duża fala bezrobocia czy przymusowe urlopy spowodowane wciąż panującą pandemia. Pomogły w tym zasiłki z tytułu bezrobocia, wynoszące 600 dolarów na tydzień oraz fakt pozostania w domach większej części społeczeństwa amerykańskiego w obawie przez zarażeniem się koronawirusem.

Ponadto sprzedawcy oraz firmy produkujące sprzęt RTV w ostatnich kilku miesiącach nie zapomnieli o wszelkiego rodzaju zniżkach, oferując 65 calowe telewizory za 644 dolary, czyli średnio o 200 dolarów poniżej ceny z 2019 roku.

JR

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię