Łódzki kurator oświaty został odwołany ze stanowiska

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski został odwołany ze stanowiska przez ministra edukacji na wniosek wojewody łódzkiego. Wojewoda zapewnił, że nie ma to związku ze słowami kuratora na temat LGBT. Zaniepokojenie w tej sprawie wyraziła Solidarna Polska – jeden z koalicjantów Zjednoczonej Prawicy. Odwołania Wierzchowskiego domagał się poseł Lewicy Tomasz Trela.

Wypowiedź Grzegorza Wierzchowskiego o LGBT dla Telewizji Trwam zacytowała „Rzeczpospolita”. „Jest to wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad i wartości” – mówił Wierzchowski na antenie telewizji Trwam. Rzeczpospolita zrelacjonowała to 21 sierpnia.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński zapewnił, że jego wniosek nie miał związku z medialnymi wypowiedziami kuratora i był wcześniejszy: „W piątek, 14 sierpnia wystąpiłem z wnioskiem o odwołanie Łódzkiego Kuratora Oświaty. Była to decyzja wielokrotnie konsultowana i omawiana wcześniej z Ministrem Edukacji. Podyktowana głęboką analizą sytuacji w łódzkiej oświacie i nie miała żadnego związku z jego medialnymi wypowiedziami. Dziękuję Panu Grzegorzowi Wierzchowskiemu za dotychczasową współpracę” – oświadczył na Twitterze Tobiasz Bocheński.

„Na początku ubiegłego tygodnia otrzymaliśmy wniosek od wojewody łódzkiego o odwołanie łódzkiego kuratora oświaty. Minister edukacji Dariusz Piontkowski odniósł się do tego wniosku pozytywnie, po dogłębnej analizie dotychczasowej działalności łódzkiego kuratora oświaty” – czytamy na twitterowym koncie ministerstwa edukacji.

Solidarna Polska na Twitterze oświadczyła, że w pełni szanuje prawo koalicjantów do prowadzenia polityki personalnej w resortach, za które odpowiadają. „Jednak dymisja łódzkiego kuratora oświaty Grzegorza Wierzchowskiego, którą media wiążą z jego wypowiedzią w Telewizji Trwam na temat zagrożenia ideologią stojącą za LGBT, wzbudziła niepokój wśród naszych wyborców. Dlatego zwrócimy się z prośbą o wyjaśnienie jej powodów. W pełni podzielamy opinię Pana Kuratora o zagrożeniach dla polskiej młodzieży, jakie niesie ze sobą agresywna i dyskryminująca ideologia LGBT” – czytamy w oświadczeniu Solidarnej Polski.

 

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ w gaj/w dwi/

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię