Kolejny Afroamerykanin uduszony? Szokujące nagranie

Media społecznościowe obiegła szokujące nagranie z marca.Widać na nim jak policjanci zakładają na głowę czarnoskórego mężczyzny specjalny kaptur, a później przyciskają go do ziemi, uniemożliwiając mu oddychanie.

41-letni Daniel Prude miał problemy ze zdrowiem psychicznym i był nieuzbrojony. Przyjechał do Rochester w stanie Nowy Jork z Chicago, w odwiedziny do swojego brata. Funkcjonariuszy wezwał zaniepokojony Joe Prude, gdyż mężczyzna biegał nago po ulicach. Kilka dni wcześniej wrócił ze szpitala, gdzie trafił w celu ewaluacji stanu psychicznego, w związku z myślami samobójczymi.

Poniższe wideo jest wersją skróconą i częściowo wyciszoną. 

Nagranie, udostępnione przez adwokatów rodziny pokazuje, że Prude po przybyciu policji  natychmiast zastosował się do polecenia funkcjonariuszy: położył się na ziemi, założył ręce na plecach. Prude powtarzał „jasne, jasne”. Mężczyzna był wyraźnie poddenerwowany. Pluł, przeklinał, jednak nie stawiał oporu. Policjanci założyli mu na głowę specjalny kaptur, który mana celu powstrzymani plucia lub gryzienia.

Policjant przyciskał głowę mężczyzny do ziemi przez około 3 minuty. Został przewieziony do szpitala, jednak zmarł tydzień później. Jako przyczynę lekarze podali uduszenie po zastosowaniu przymusu fizycznego, potwierdzono też, że był pod wpływem fencyklidyny, substancji psychoaktywnej.

Rodzina Daniela Prude’a dopiero teraz nagłośniła sprawę. Brat mężczyzny nazwał jego śmierć „morderstwem z zimną krwią”

Zadzwoniłem na policję, żeby poprosić o pomoc, a nie po to, żeby mój brat został zlinczowany.

W czwartek, burmistrz Rochester ogłosił, że zawiesza funkcjonariuszy, którzy byli zamieszani w śmierć czarnoskórego mężczyzny. Trwa śledztwo.

AL

https://amerykapopolsku.com/2020/09/03/pierwsze-szczepienia-w-usa-planowane-na-listopad/

 

Facebook ogranicza reklamy polityczne przed listopadowymi wyborami!

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię